Abartılı Makyajlı Oyuncakları Silip Doğal Bebeklere Dönüştüren Duyarlı Anne

Avustralya’ya bağlı Tazmanya adasında yaşayan Sonia Singh,’Tree Change Dolls’ adını verdiği projesinde,  çocuğuna oynaması için yüzü gözü makyaj içinde, saçları boyalı, fönlü, oyuncak bebeklerin abartılı makyajlarını silip doğal bebeklere dönüştürüyor. Çok da güzel hale getiriyor bu bebekleri. Peki bunu nasıl yapıyor?

Singh, bebeklerin yüzlerindeki aşırı makyajı bir aseton ve pamuk yardımıyla temizliyor. Sonrasında saçlarını doğal renklere boyuyor.  Kendi boyaları ile yüzlerini yeniden şekillendiriyor, saçlarını kesiyor ya da bir çocuğunki gibi topluyor. Singh’ın annesi de bebekler için kendi eliyle giysiler örüyor ve dikiyor.

Bu kadar makyajlı ve abartı duran oyuncakların çocuklara hitap etmediğini düşünen Sonia bu durumu çok güzel bir iş haline getiriyor.Proje çok ilgi görüyor. Sonia bu bebekleri ilk başta kendi kızı için hazırlamış ve Facebook’ta paylaşmış. Herkes çok beğenmiş, yelpaze daha da genişleyerek birçok sitede Sonia’nın bebeklerinin haberi yapılmış. Paylaşıldıkça bebeklerden isteyenler de çoğalmış, bu şekilde bunu bir iş haline getirmişler. Sonia daha sonraları bu doğal hale getirdiği bebeklerin doğada çeşitli resimlerini çekiyor. Ortaya çok güzel görüntüler çıkmış. Büyük bir ilgi ile takip ediliyor.

 

Bebeklerin ardındaki sanatçı: Sonia Singh

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz