Sokak Sanatçısı Yaratıcılığı İle Renkli Görüntüler Ortaya Çıkarıyor!

Yaratıcılık nedir? Neden bu dönemlerde yaratıcılık bu kadar abartılıyor? Abartılması gerekiyor mu? Herkes aynı şeylerden,aynı şeyleri yaşamaktan,aynı şeyleri görmekten bıkmış durumda. Haliyle yenilik gerekiyor. Yeni içerikler gerekiyor. Alışılmadık durumlara ihtiyaç var. Yani, yeni şeyler lazım. Yeni fikirler,yeni akımlar,yeni görüntüler,yeni yeni yeni…

Yaratıcılık nedir diye sorulsa herkes farklı şeyler söyler. Çünkü gerçekten de yaratıcılık şudur denilecek tam tanım yapılamamaktadır. Yaratıcılık kişinin kendini anlatmasının değişik yollarından biridir. Ne demektir bu derseniz; yaratıcılık özel bir şeydir. Kişinin belki de kendini en iyi ifade ettiği yerdir. Yaratıcılık, kimseye bunu neden yaptın ya da bu böyle olmaz denilemeyecek bir yerdedir. Kişi bu yüzden kendine yaratıcılıkta bir yer edinir. Ortaya çoğu zaman çok güzel ve renkli şeyler çıkar. Çünkü herkes merak eder karşısındakinin aklından geçenleri. Öğrenmek ister, öğrendiklerine yeni şeyler katmak ister. Farklı bir pencereden bakmak herkese iyi gelir.

Yaratıcılık bir bakıma bir problem çözme durumudur.  Kişinin olaya bakış açısıyla ilgilidir. Herkes bakar bir şeyler görür fakat herkes aynı şeyden aynı anlamı çıkarmaz. Ya da aklına aynı fikirler gelmez. Bu yazıda yaratıcı bir kişinin, yani bir sokak sanatçısının baktığı yeri değiştirerek bambaşka bir hale getirdiği resimlerini göreceğiz. Önce-sonra yaparsak çok ilginç ve renkli görüntüler çıkıyor ortaya. Bu sanatçımızın ismi Tom Bob. Tom Bob New york asıllı bir sanatçı. Şehri alışılmadık çalışmalarıyla renklendiriyor. Duvarlara birbirinden güzel resimler çiziyor. Ortaya çok güzel görüntüler çıkıyor. Sokaktan geçen insanların hayranlıkla izledikleri kesin!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hepsi de harika görünüyor. Öyle değil mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz